28 квітня 2023 року у Вінницькому національному аграрному університеті відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Структурно-функціональні зміни національної економіки в умовах євроатлантичної інтеграції», яка присвячена дослідженню й обговоренню проблем реалізації економічної стратегії та курсу економічної політики євроатлантичної інтеграції.
Співорганізаторами конференції виступили факультет економіки та підприємництва та ВСП «Немирівський фаховий коледж будівництва, економіки та дизайну ВНАУ».
У роботі конференції взяли участь 88 провідних науковців, дослідників та практиків із вітчизняних закладів вищої освіти, наукових установ, коледжів ВНАУ із міст м. Києва, Харкова, Білої Церкви, Полтави, Черкас, Тернополя, Умані, Львова, Кам’янець-Подільського, Житомира, Черкас та інших.
З вітальними словами до учасників конференції звернувся ректор університету, к.с.-г.н., професор Віктор МАЗУР, передав слова вітання від президента ВНАУ, д.е.н., професора, академіка НААН України Григорія КАЛЕТНІКА з побажанням нових творчих і конструктивних ідей, змістовних дискусій, плідної роботи для подальшого розвитку національної економіки в умовах євроатлантичної інтеграції.
Проректор з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності, д.е.н., професор Інна ГОНЧАРУК подякувала Немирівському фаховому коледжу будівництва, економіки та дизайну ВНАУ за організацію роботи конференції та подарувала сертифікат на річну передплату 4 наукових фахових видань ВНАУ: «Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики», «Техніка, енергетика, транспорт АПК», «Вібрації в техніці та технологіях», «Сільське господарство та лісівництво».
Під час пленарного засідання науковці зосередили увагу на організаційно-економічних аспектах повоєнного відновлення економіки регіонів України як майбутнього члена ЄС.
На пленарному засіданні з доповіддю виступила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Вінницької обласної військової адміністрації Валентина КИРИЛЮК, яка окреслила особливості функціонування агропромислового комплексу Вінниччини під час воєнного стану. Зацікавленість та дискусії викликали доповіді д.е.н., доцента, в.о. декана факультету економіки та підприємництва ВНАУ Олени ПОЛЬОВОЇ «Особливості функціонування галузі туризму та сфери гостинності в умовах війни», д.е.н., професора, проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» Оксани БЯЛКОВСЬКОЇ «Значення відновлення сільських територій України в поствоєнний період, підготовка до відновлення», д.е.н., професора Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Дмитра ШИЯНА «Моделювання ефективності витрат при виробництві сільськогосподарських культур в умовах повоєнного відновлення сільського господарства», д.е.н., професора Білоцерківського національного аграрного університету Івана СВИНОУСА «Молочне скотарство: сучасний стан та виклики післявоєнного відродження», д.е.н., доцента, декана факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету Віталія ДАНКЕВИЧА «Післявоєнна відбудова аграрного сектора економіки України: виклики та можливості», д.е.н., професора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ольги КОМЕЛІНОЇ «Суспільні трансформації в умовах екстрених викликів», к.е.н., професора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Іванни БАКУШЕВИЧ «Цифрова інфраструктура в проєктах кластерної взаємодії Україна – ЄС», к.е.н, доцента, комерційного директора ТОВ «Кусто Агро» Олени БЕСКУПСЬКОЇ «Логістика та продаж зерна у період війни: виклики та можливості» та інших.
Після завершення пленарного засідання дослідники, молоді вчені та аспіранти взяли участь у роботі 3 секційних засідань: «Організаційно-економічні та соціальні аспекти європейської інтеграції в умовах війни та повоєнного відновлення економіки регіонів», «Підприємницька діяльність, цифровізація та інформаційне забезпечення діяльності сучасних бізнес-структур: досвід, проблеми та перспективи», «Соціально-економічний розвиток будівельної галузі України в умовах територіального реформування».
На секційних засіданнях заслухано та обговорено доповіді з актуальних проблем економіки регіонів, бізнес-структур та соціально-економічного розвитку будівельної галузі в поствоєнний період в умовах європейського вектору розвитку України.
Цьогорічна конференція стала відкритим майданчиком для плідних дискусій, ще одним вагомим кроком до створення цілісної концепції та дієвої стратегії розвитку національної економіки в умовах євроатлантичних процесів. За результатами конференції запропоновані напрямки трансформації та нові моделі соціально-просторового розвитку України у воєнний та повоєнний час; вектори розвитку інформаційних технологій, а також будуть сформовані науково-обґрунтовані рекомендації щодо структурно-функціональних змін національної економіки.